Hodnotenie: 8.00/10 (4 Hlasov) nehlasovali ste

Účinnosť a farebné spektrum biolamp Biostimul

Prvé biolampy, ktoré boli vyvinuté už v osemdesiatych rokoch minulého storočia boli "fénového" tvaru a ako zdroj polarizovaného svetla využívali halogénovú žiarovku v kombinácii so zrkadlom (známe ako tzv. bioptronové lampy). Miera polarizácie bola u týchto lámp len okolo 69% a prienik do tkaniva cca 1,5 cm. Aj napriek týmto parametrom ich účinnosť nebola zlá a mnoho pacientov im vďačí za zlepšenie zdravotného stavu.


Dnes však už vývoj významne pokročil a do popredia sa dostala tzv. metóda "FOTONYX", ktorú využívajú biolampy od firmy Biotherapy pod názvom Biostimul.Táto metóda využíva ako zdroj polarizovaného svetla vysokosvietivé LED diódy v kombinácii so špeciálnym polarizačným filtrom. Výhody, ktoré táto metóda prináša sú obrovské. Miera polarizácie je až 96 %, čo je len o 2 % menej ako u laseru a účinný prienik do mäkkých tkanív je 4 - 6 cm !


U najnovších typov Biostimul BS 103 a Biostimul BS 303 je polarizácia dokonca až 99 % !

Navyše, narozdiel od halogénovej žiarovky, ktorá hreje a potrebuje chladenie, LED diódy dávajú tzv. studené svetlo, preto nielenže chladenie nepotrebujú, ale sú vhodné aj na liečbu zápalových stavov, kde by bol tepelný faktor prekážkou. Prienik 4 - 6 cm je daný aj použitím červenej farby svetla s vlnovou dĺžkou 626 nm. Táto farba preniká najhlbšie do tkaniva a zároveň má najväčší biostimulačný účinok. Zaujímavá je aj životnosť biolámp s LED diódami Biostimul, ktorá je až cca 90 000 hodín, zatiaľčo životnosť halogénovej žiarovky je len okolo 2000 hodín.

 


 

Farebne spektrum u biolámpVýznam farieb, color terapia

Farby majú v našom živote väčší význam, než si väčšina z nás dokáže predstaviť. V rámci jedného experimentu umiestnili slepca do miestnosti, ktorú predtým vymaľovali na červeno.

 

Jeho telesná teplota sa zvýšila o niekoľko desatín stupňa a zrýchlil sa mu pulz. Keď ho potom dali do miestnosti natretej na modro, jeho telesná teplota sa naopak a pár desatín stupňa znížila a pulz sa spomalil. Je zrejmé, že farby pôsobia na človeka nielen cez oči a psychiku, ale aj celkovo, prostredníctvom vibrácií. Slnečné - "biele" svetlo je zložené z celého spektra farieb (čo môžeme vidieť napríklad pri dúhe) a každá z týchto farieb má inú vlnovú dĺžku a tým aj iné vlastnosti a iné pôsobenie na organizmus. V sade Color therapy (Biostimul) sú tri lampy, troch základných farieb - červená, zelená a modrá. Z týchto farieb svetla je možné namiešať akúkoľvek farbu. (Asi každému, kto robí s počítačom niečo hovorí farebný model RGB - 16 mil. farieb) Okrem univerzálnej lampy červenej farby, ktorá má najvyšší biostimulačný účinok a pôsobí ako energizér, možno teda používať aj tieto ďalšie dve farby, pričom zelená je farbou rovnováhy, uvoľnenia a hlbokého kľudu a modrá zasa ochladzuje a prečisťuje. Rôznymi kombináciami týchto farebných svetiel možno teda dosiahnuť špecifické účinky. Veľmi zaujímavá možnosť je ich využitie v súvislosti s ovplyvňovaním energetických centier, známych ako čakry. Tu je však potrebná hlbšia znalosť tejto problematiky.