Hodnotenie: 7.50/10 (6 Hlasov) hlasovali ste

Biolampa, alebo liečivé svetlo priamo doma

 

O význame svetla pre život niet pochýb. Svetlo je jednou zo základných podmienok existencie buniek. Fototerapia, liečba svetlom, light therapy, svetloliečba, svetelná terapia, liečba polarizovaným svetlom, svetloterapia, bioptronová lampa, PILER light, fototerapia biostimulačnou lampou alebo proste len biolampa. To všetko sú v literatúre často používané pojmy, ktoré znamenajú jedno:

Využitie polarizovaného svetla, ktoré je najprirodzenejším zdrojom životodarnej energie, k preventívnemu a liečebnému pôsobeniu na živý organizmus.


Ako to funguje

Technológia lampy vychádza z vlastností LASERU (lineárne polarizované svetlo). Jeho vlastnosti umožňujú vznik potrebnej energetickej sily na malú plochu. Pri styku so živým tkanivom tak pôsobí na podporu zdravého vývoja bunkových štruktúr. Tento efekt sa nazýva BIOSTIMULÁCIA.
Laser nie je pre domáce použitie vhodný, môže byť až nebezpečný! Dokázalo sa, že na priebeh biostimulácie má zásadný vplyv polarizácia,, ktorá nepredstavuje žiadne riziko. Výsledkom výskumu je jednoduchší, lacnejší a rovnako účinný zdroj svetla – BIOPTRONOVÁ lampa.

Svetelná terapia

Svetelná terapia má jedinečnú schopnosť prirodzene aktivovať samoliečebný potenciál ľudského organizmu. Včasná a správna aplikácia môže znížiť celkovú spotrebu liekov, zmierniť nežiadúce a vedľajšie účinky chemických preparátov, alebo nebezpečie návyku. Vďaka výnimočnému potenciálu svetelnej terapie sa znižuje záťaž organizmu a postupne sa posilňuje celý imunitný systém. Liečebné polarizované svetlo biolámp má schopnosť cieleného prieniku do hlbších štruktúr tkanív (vďaka polarizácii), preto nepôsobí len ako zdroj povrchového tepla. Svetelná energia pri prieniku do tkaniva vyvoláva fotochemické zmeny – veľmi významné.

Rozdelenie podľa účinku

Podľa účinku na organizmus ich rozdelujeme na:

  • analgetický – potlačenie bolesti
  • protizápalový – aktivácia prirodzených faktorov: rozšírenie ciev, urýchlenie látkovej výmeny, zosilnenie reakcie vlastného imunitného systému organizmu
  • biostimulačný – podporuje a urýchľuje obnovu a zdravý vývoj buniek a poškodených tkanív

Biostimulácia pôsobí na rôznych úrovniach organizmu:

  • subbunkové – spôsobuje stereochemické zmeny molekúl, urýchľuje syntézu kolagénu a bielkovín, výmenu kyslíka a antitoxický účinok
  • bunkové – zvyšuje potenciál elektrického pola buniek, mení potenciál bunkovej membrány, zlepšuje znovuoživenie tkanív atď.
  • tkanivá – mení hodnotu pH medzibunkovej tekutiny
  • organizmus – vedie k zlepšeniu a udržaniu zdravia a telesnej odolnosti

 

Čo všetko dokáže?

 

Biolampy dokážu potláčať bolesti, pôsobia protizápalovo a podporujú a urýchľujú obnovu a regeneráciu buniek i tkanív. Technológia lampy vychádza z vlastností laseru. Ten umožňuje vznik potrebnej energetickej sily s pôsobením na malú plochu. Pri styku so živým tkanivom tak pôsobí na zdravý vývoj bunkových štruktúr, teda vytvára biostimuláciu.

 

 

Čo možno liečiť biolampami

Stomatologické problémy, postihnutie sliznice dutiny ústnej a nosnej, či postihnutie pohybového aparátu, bolestivé stavy, medzi ktoré patria zápaly šliach, reuma, opuchy končatín, bolesti chrbta, hlavy, nôh i migrény. Ženy ho ocenia pri gynekologických problémoch, pri poranení bradaviek, hlavne v období dojčenia, pôsobí pozitívne aj na strie.

 

Jeho účinnosť je dokázaná aj pri dermatologických problémoch akými sú akné, ekzémy, modriny, jazvy či popáleniny, dokonca aj vrásky. Biolampou možno posilňovať aj imunitu a zlepšovať zdravotný stav pri alergiách.

Sú určité diagnózy, pri ktorých táto liečba nie je vhodná. Platí to predovšetkým pre epileptikov, pri liečbe zhubných nádorov či okamžite po operáciách. Rovnako opatrné musia byť tehotné ženy, ktoré by liečbu nemali aplikovať na brucho či nechať pôsobiť biolampu na akútne zdroje infekcií.

Kúpa biolampy je investícia, ktorá sa vám bude vracať po mnoho rokov. Výhodou je, že ju môžu používať všetky vekovú kategórie a liečba nie je návyková, alebo zaťažujúca.

zdroj: zena.sk