Benus - laserový depilátor na odstraňovanie chĺpkov

Hodnotenie: 7.46/10 (809 Hlasov) hlasovali ste
QR code
Dostupnosť: do 7 dní
ks       
69,90 € s DPH
125,00 €
nákupom ušetríte: 55,10 € / 44,08%

Venus depilatorOsdtraňuje chĺpok po chĺpku laserovou technológiou.

Laserový prístroj na odstraňovanie chĺpkov na domáce použitie.

Obsahuje: 

 • laserový prístroj Benus CW-808
 • 2 bezpečnostné kľúče na zapnutie
 • originálny CE adaptér schválený výrobcom pre EU
 • pevný obal s výsteľkou pre uskladnenie po použití je súčasťou prístroja
 • manuál

 

 

Viac sa dočítatej o laserovej epilácii  aj v tomto článku.

Benus - laserový depilátor na odstraňovanie chĺpkov

Benus - laserový depilátor na odstraňovanie chĺpkov

Kód Variant Cena s DPH Dostupnosť  
2075 Benus - laserový depilátor na odstraňovanie chĺpkov 69,90 € do 7 dní

ODPORÚČAME SI PREČÍTAŤ DOLE UVEDENÉ INFORMÁCIE PREDTÝM NEŽ SI PRÍSTROJ ZAKÚPITE! OBOZNÁMIA VÁS PODROBNE S PRÍSTROJOM A ZISTÍTE, ČI JE PRE VÁS VHODNOU ALTERNATÍVOU (FARBA VAŠEJ PLETI, KONTRAINDIKÁCIE, ATĎ.)


Odstraňuje chĺpok tak, že korienok výpali. V žiadnom prípade si nesviete na sietnicu, alebo v oblasti okolo očí. Laserový lúč namierte priamo na chĺpok. Zapnutie a vypnutie je cez bezpečnostný kľúč. 

AKO PRACUJE LASEROVÝ DEPILÁTOR?

Laserový depilátor má vlnovú dĺźku 808nm. Laser prechádza pokožkou a je absorbovaný melanínom, zahreje vlasový folikul, ktorý sa následne teplom zničí a postupne sa rast zastaví úplne.

JE ROZDIEL MEDZI DOMÁCIM LASEROVÝM OŠETROVANÍM VENUS A LASEROVÝM ODSTRAŇOVANÍM V KOZMETICKÝCH SALÓNOCH?

Benus používa tú istú technológiu ako komerčné laserové odstraňovacie systémy chĺpkov v klinikách používaných po svete.  Avšak permanenté odstránenie chĺpkov môže byť doprevádzané len zlomkom ceny za Benus oproti času na klinikách. Ďalej laserové odstraňovanie môže vyžadovať niekoľko sedení na dosiahnutie trvalého výsledku. Normálne musíte zaplatiť veľa krát, kým dosiahnete ošetrenie jednej oblasti. S Benus platíte len raz a používate koľko chcete.

KTORÉ OBLASTI MÔŽU BYŤ OŠETROVANÉ?

Všetky oblasti okrem blízkosti oka. Celkom bežne sa ošetruje tvár líca, pod nosom, krk, hruď, čelo, pod ramenami, chrbát čiara bikín, nohy a brucho.

AKÉ VÝHODY PONÚKA LASEROVÝ DEPILÁTOR BENUS?

 • jednoduché použitie
 • minimálny pocit pálenia
 • efektívny
 • jemná pokožka
 • pre domáce použitie s rovnakou efektívnou technológiou ako profesionálne laserové depilátory používané v profesionálnych salónoch
 • vhodné pre všetky typy pleti vrátane tmavej

AKO DLHO TRVÁ APLIKÁCIA NAPR. DEPILÁCIA JEDNEJ DOLNEJ KONČATINY?

Depilácia trvá približne hodinu v závislosti od dĺžky, hustoty, hrúbky chĺpkov.

ČO BY SOM MALA POCIŤOVAŤ?

Depilácia je bezbolestná. Pokiaľ pociťujete pálenie alebo iné nepríjemné pocity, znížte intenzitu. Citlivejšie osoby, alebo citlivejšie miesta môžu mať mierny pocit pálenia.

AKO BENUS POUŽÍVAŤ?

1. Chĺpky je vhodné depilovať, keď dosahujú 1-2mm dĺžku. Najideálnejšia je okolo 1cm.

2. Pri prvom použití si zvoľte nízku intenzitu. Najlepšie výsledky sa dosahujú pri vysokej intenzite.

3. Je normálne, keď pociťujete mierne pálenie. Danú časť tela je dobré ošetriť raz za 2 týždne, pričom väčšinou postačuje 4 opakovaní depilácie.

4. Môže sa vám zdať, že chĺpok stále rastie. Je to v dôsledku, že je vytláčaný von. Chĺpok odpadne sám. Pri pravidelných aplikáciách prestane rásť úplne.

5. K vypadnutiu chĺpkov a korienkov dochádza 10-14 dní po aplikácií. V prípade potreby, si ich odstráňte samy a zvyšky, ktoré ostanú vo vnútri sa uvoľnia samy.

AKÚ SI MÔŽEM ZVOLIŤ INTENZITU?

Benus ponúka intenzitu slabú, strednú a silnú.

 

KEDY MÔŽEM ZAPNÚŤ LASEROVÉ VYŽAROVANIE?

Keď mate laser priložený k pokožke, spustite laserový lúč.

ČO MÔŽETE OČAKÁVAŤ?

Pre dlho trvajúci efekt je potrebné aplikovať depilátor po 6-8 mesiacov. Po 3 aplikáciách nedochádza k viditeľnej zmene. Po mesiaci spozorujete, že chĺpok je svetlejší a jemnejší. Po 5 ošetreniach spozorujete  výrazný pokles objemu chĺpkov. Po 10 aplikáciách budete mať krásnu pokožku bez chĺpkov, akoby ste ich tam nikdy nemali. Rýchlosť trvalého odstránenia je individuálna. Závisí to od pokožky, farby, korienka atď. Všetko závisí od typu pokožky a typu chĺpku. Svetlejšia pokožka s tmavými chĺpkami vidí výsledky po jednej aplikácií. Aplikácie je však potrebné opakovať pre trvalý efekt a jedným použitím nie je možné dosiahnuť trvalého efektu.

 

MÔŽE JEDINÁ APLIKÁCIA ODSTRÁNIŤ CHĹPKY?

Nie, pretože rast chĺpkov prechádza 3 fázami a to Anagen, Catagen a Telogen. Časový interval, aby sme pokryli celý cyklus rastu chĺpkov (hlavne Anagen) sa líši u každého človeka. 4 aplikácie sú potrebné.

 

PREČO DEPILOVAŤ LASEROM

Čiastočný výsledok je prakticky viditeľný ihneď. Správnym nasvietením chĺpok odpadne. Po prvej depilácii však môže dorásť, ale predídete nepríjemným následkom klasickej depilácie a to sú väčšinou kožné zápaly vyvolané podráždením vrchných vrstiev pokožky žiletkou, ktoré sa hoja naozaj dlho pokiaľ sa Vám vytvoria hnisavé zápaly, ktoré sú veľmi nepríjemné.

NAČO SI MÁM DÁVAŤ POZOR?

Nevystavujte depilované miesto slnečnému žiareniu 2-3 dni po aplikácii a horúcej vode 1-2 dni po aplikácii. Odporúčame studenú sprchu.

Typ lasera

Diode Laser

Vlnová dĺžka

808nm

Výkon

DC.9V.1200mA

Balenie obsahuje

Prístroj, Adaptér, Manuál

EPILÁCIA LASEROM, AKO TO FUNGUJE? ČO SI TREBA UVEDOMIŤ, PREDTÝM, NEŽ SI PRÍSTROJ ZAKÚPITE?

 • Laserove fotóny vhodnej vlnovej dĺžky prenikajú cez pokožku. Ako z našich stránok viete, najhlbšie do tela cez povrchové bariéry zabudované v pokožke vstupuje červené svetlo, ale aj blízko infračerveného vstupuje hlbšie. Preto sa volí cca 800nm, čo ve väčšia vlnová dĺžka ako má červené svetlo.
 • Lepšie svetlo preniká u ľudí svetlých a s nízkym podielom melanínu a pigmentov v pokožke. Tak má aj v hĺbke dostatočný efekt.
 • Lepšie sa svetlo absorbuje tmavými štruktúrami pokožky, teda tmavé chĺpky absorbujú viac svetla a ich tmavé vlákny a cibuľky sa zahrievajú viac ako u svetlých chĺpov.
 • Ak teda u niekoho metóda funguje lepšie a u niekoho slabšie je to výsledok horeuvedených prirodzených faktorov.
 • U človeka s tmavou pleťou a svetlými chĺpkami to takmer nebude fungovat a naopak u svetlej pokožky a tmavých chĺpkov je účinok perfektný a nižším počtom aplikácií sa dosiahne efekt. Volá sa to selektívna fototermolýza. Chĺpok sa energiou zahrieva na vysokú teplotu, vyššiu ako okolité tkanivo a tým sa dosiahne jeho postupné odstránenie. Chĺpok postupne vypadne. Používaju sa nato IPL prístroje teda - intenzivne pulzné svetlo alebo lasery.
 • Epilácia sa má opakovať cca 8x, je to individuálne v dostatočnom časovom odstupe, keď sa objavia nové chlpky, keď už boli staré odstránené. Hlavne chĺpky v raste sú tmavé a tak sa ľahšie odstraňujú. Preto po aplikácii je vhodné počkať na vypadnutie starých chĺpkov a začiatok rastu nových chĺpkov.

AKÉ SÚ OBMEDZENIA?

 • Fotocitlivosť spôsobená liekmi alebo geneticky daná
 • Jazvy, ktoré sa tvoria alebo hoja
 • Infekcie, zápaly a rôzne ochorenia
 • Užívanie produktov ovplyvňujúcich syntézu pigmentov, sfarbenia pokožky
 • Silné opálenie sa pred zákrokom

UPOZORNENIE:

 • Zákrok nie je bezbolestný, ošetrenie veľkéj plochy je možné spojiť s užitím prípravkov proti bolesti. Po zákroku sa môže objaviť reakcia ako po opálení na slnku, ktorá pretváva pár dní. Častejšie sprchovanie a vlhčenie ošetrených oblastí spríjemňuje tieto pocity.
 •  Výsledok je individuálny a závisí od horeuvedených faktorov. Postupne sa dosiahne redukcia výrazne farebne odlišných chĺpkov a chlpky sa postupne zjemnia. Pretože majú svoju genézu a stále sa tvoria, zákrok je potrebné opakovať.

AKO SI VYBRAŤ V SYSTÉMOCH NA ODSTRAŇOVANIE CHĹPKOV?

Určite všetci viete, že IPL teda intense pulse light v preklade intenzívne pulzné svetlo, je vhodné na odstraňovanie chĺpkov v oblasti bikín, chrbta nôh a tváre. Pulzy svetla smerujú energiu do vlasových korienkov.  Najviac sa hodí na svetlejšiu pleť a tmavšie chĺpky.

 • Diódové lasery útočia na melanín a teda aj na ten v chĺpkoch a tie sa preto zahrievajú. Majú len minimálne vedľajšie efekty, niekedy sčervenanie pokožky. Používajú sa, ale opakovane. Sčervenanie rýchlo zmizne do pár dní.
 • Rubby laser je vhodný aj na svetlejšie chĺpky. Ale nemal by sa používať na tmavšiu alebo opálenú pleť. Je efektívny a pomerne bezbolestný. Vlnová dĺžka je 694,3nm.
 • Alexandritový laser je vhodný na veľké partie, vhodný na svetlejšiu a jemne sfarbenú pokožku. Vlnová dlžka 755nm. Najlepší  na svetlú pokožku.
 • Nd:Yag lasery sú asi najnovšie. Hodia sa aj na tmavšiu pleť.  Pleť sa však napustí vopred čiernym mliekom, ktoré má preniknúť ku vlasovým korienkom a to mlieko obsahuje látku, ktorá dobre absorbuje vlnovú dĺžku tohto lasera. Tieto lasery patria medzi infračervené s cca nad 1000nm vlnovej dĺžky.

 

Ak chĺpky narastú z novu, treba aplikáciu opakovať.

Princíp je  ten istý, vlnové dĺžky sa používajú rôzne, a každý sme iný.

Svetlo na depiláciu je už tak  rozšírené, že asi nikto nepochybuje o tom že to funguje. Niektoré lasery predsa odstraňujú aj tetovanie, pigmentové škvrny a až režú tkanivá a odparujú materiály.

 

IPL napríklad, ak má 560 až 1200nm funguje proti sčervenaniu a a na omladenie pleti. 590 až 1200 na normalizáciu pigmentu a omladenie. U tmavšej pleti ideme hore k 640 až 1200nm. Na odstraňovanie chĺpkov slúži 695 až 1200nm. A u tmavšej  pleti je to opäť bližšie k infra a to 755 až 1200nm.

Vidíme, že infračervené svetlo je veľmi zaujímavé a ak má nastavené vlastnosti tak funguje proti bolestiam, po poraneniach a proti reume, artritíde a hreje a hreje. Ak infra nie je rozbité pokožkou, tak silne ako iné farby, ak je teda z laserového zdroja tak to stoji zato. 

Výrobca:

BNB Medical Co., Južná Korea
CE certificate No.:F690501/SP-EMG000512

http://www.bnbmedical.co.kr

 

Dovozca:


Benus Laser
GPO Box 1920
Adelaide S.A. 5001

UK - UNITED KINGDOOM

 

OPLATÍ SA KÚPIŤ SI DOMÁCI LASEROVÝ DEPILÁTOR ?

 


balík od 4,00 € 

dobierka +1 €