Hodnotenie: 5.27/10 (11 Hlasov) nehlasovali ste

Ako bojovať s celulitídou pomocou masážnych prístrojov

Samotné krémy a gély na odstránenie celulitídy nikdy nad ňou trvalo nezvíťazia. Je potrebné pochopiť, že boj s celulitídou je beh na dlhú trať. Ale nezúfajte, riešenia na odstránenie celulitídy existujú.  

 

K vzniku celulitídy neprispieva len nesprávny životný štýl a hormonálne poruchy, ale aj zlý krvný a lymfatický obeh. Vynikajúcim prostriedkom na ich rozprúdenie je masáž. Či už budete používať ruky, rukavice, kefu alebo špeciálnu masážnu hlavicu, nezabudnite postupovať smerom k srdcu, teda od chodidiel cez stehná, boky až k bruchu. Aspoň dvakrát týždenne si nájdite čas na profesionálnu lymfodrenáž v kozmetickom alebo masážnom salóne (ručnú či prístrojovú). Hĺbková masáž podporuje tok lymfy, urýchľuje odbúravanie tukových zásob, prekrvuje a spevňuje kožu. 

Čo by ste mali vedieť o celulitíde ?

 1. Celulitída nesúvisí priamo s váhou. Týka sa často aj štíhlych žien. 
 2. Celulitída nie je podkožný tuk. Je to tuk zdeformovaný, ktorý bráni prietoku lymfy v tkanivách. 
 3. Celulitída len tak nezmizne, keď zhodíte pár kíl. Práve preto, že nejde o klasické tukové bunky, neexistuje záruka na to, že sa jej zbavíte, keď stratíte pár kilogramov. Celulitída je voči diétam rezistentná. 
 4. Celulitída nie je väčšinou viditeľná voľným okom. Voľne pozorovateľné je až najťažšie štádium celulitídy. Za normálnych okolností je lepšie robiť pravidelnú diagnostiku stavu pokožky tela. 
 5. Celulitída nemusí nevyhnutne postihovať len oblasť stehien a zadku. Hoci tam sa vyskytuje najčastejšie, nie je výnimkou ani celulitída na lýtkach, bruchu, či ramenách. 
 6. Celulitída postihuje väčšinou ženy. U mužov ide skôr o výnimočné prípady.

 

Ako ju dostanem?
Celulitída nie je chrípka, ani infekčné ochorenie. Nedostanete ju od susedky (ak s ňou nebudete pravidelne absolvovať túru po cukrárňach pochopiteľne). Celulitída súvisí s celkovým životným štýlom - stravovaním, pohybom a starostlivosťou o seba samú. Ani pri tej najlepšej starostlivost vám však nikto nedá záruku na to, že sa s ňou nikdy nebudete potýkať.

Čo teda zaberá?

Kroky, ktoré by ste mali postúpiť v boji proti celulitíde sme rozdelili do troch skupín. Bez ich zaradenia do vášho denného programu sa asi úspechu nedočkáte. Optimálne postupy vám v boji proti celulitíde môžu skutočne veľmi pomôcť. A odporúčané prostriedky sú len podporného charakteru. Ak sa budete venovať len im, ťažko kedy dosiahnete úspech. Mali by byť v podstate doplnkom ostatných častí vášho anticelulitídového programu.

Dodržiavať tieto postupy:

 • v oblasti stravovania: menej tukov, menej soli, viac tekutín (čistá voda, čaje na odvodnenie)
 • cvičenie: celkovo zvýšiť pohyb, zaradiť pravidelne prechádzky, bicykel, plávanie alebo inliny
 • starostlivosť: otužovanie teplou a studenou sprchou, masáž rizikových partií masážnou rukavicou

Pre tepelnú ultrazvukovú masáž máme v ponuke nasledovné masážne pomôcky.

Kavitačné masážne žehličky sú výbornou pomôckou na potlačenie a odtránenie celulitídy. Tepelnou masážou v kombinácii s ultrazvukom sa rozbíjajú tukové bunky. Tuk sa rozpustí a vtrebe sa cez medzibunkovú stenu, ktorou sa vyplaví z tela von. Odporúčané je pravidelné používanie každý druhý deň po dobu 15-25 minút na jedno miesto. Teplota hlavice sa prispôsobuje vášmu telu, a je zabezpečený mechanizmom proti prehriatiu. Takže teplota sa automaticky reguluje, ak žehličku na krátky čas odložíte. V predaji sú dve verzie, slimming I je s infračerveným svetlom a slimming II s 36 LED + elektromagnetickými masážnymi rukavicami. Hlavice sú špeciálne prispôsobené na masáž brucšných partií, bokov, lítok, zadku.

 

               

SLIMMING I            SLIMMING II

Optimálne sa držaj aj týchto rád:

 • stravovanie: pravidelne absolvovať detoxikačnú kúru
 • cvičenie: špeciálne gymnastické cviky na podporu lymfatického toku
 • starostlivosť: raz do mesiaca si dopriať lymfodrenážnu masáž
 • iné: obmedziť fajčenie a kávičkovanie

 

Odporúča sa aj:

 • stravovanie: obmedziť alkohol a príjem cukrov vôbec
 • cvičenie: cvičenie na fitlopte, špeciálne trenažéry
 • starostlivosť: peeling rizikových partií
 • iné: zvážiť zmenu v oblasti antikoncepcie od hormonálnej k iným metódam

Aký stupeň celulitídy mám ?

1. stupeň

Prvý stupeň celulitídy máte vtedy, ak na stehne stlačíte k sebe kožu a uvidíte náznaky pomarančovej kože.

2. stupeň

Druhý stupeň celulitídy sa vás týka vtedy, ak sú hrbolčeky na vašej koži podobné kôre pomaranča a sú viditeľné aj bez stlačenia. Tento stupeň sa prejavuje menšími nerovnosťmi a odtieňmi na pokožke. Najskôr ho uvidíte na vonkajšej strane stehien, pri napínamí svalov alebo sedením na tvrdej podložke.

3. stupeň

Tretím stupňom celulitídy trpíte vtedy, ak sú nerovnosti na pokožke viditeľné vždy, nezávisle od polohy tela, alebo osvetlenia

4. stupeň

V štvrtom stupni celulitídy ste vtedy, pokiaľ máte na koži hrubé nerovnosti. V tomto stupni sú tieto prejavy už nezvratné.

 

Akým spôsobom bojuje slimming masážna žehlička prpoti celulitíde ?

SONIC - Ultrazvuk je bezbolestné a účinné chudnutie

Nemáte čas navštevovať kozmetické salóny s ultrazvokem pre krásnejšie vyformovanie postavy ? Slimming je prvý prístroj na trhu, ktorý môžete použiť v pohodlí domova.

Liposukcia nie je jediným spôbobom trvalého sa zbavenia tukových buniek. Pomocou ultrazvukových vĺn Vám nebudú tukové bunky odsávať, ale bezbolestne sa rozbijú bez použitia narkózy, alebo chyrurgického zákroku. Frekvencia týchto vĺn je nastavená tak, že cielene pôsobí len na tukové bunky, ale okolné štruktýry pritom nezasahuje. Ultrazvuk rozkmitá povrchovú membránu buniek, čím v nich rozkmitá vodu, bunka následne praskne a jej vnútrajšok sa preleje do medzibunkového priestoru. Lymfatický systém potom tekutinu odvedie preč z organizmu.

Ultrazvuková liposukcia

Efekt po ultrazvukovej liposukcii je velmi dobrý a taktiež trvalý, pretože zlikvidujete tukovú bunku navždy. Dôležité je po zákroku dodržovat pitný režim, apom 3 litre tekutín denne, pretože príjem tekutín a pohyb sú při odbúrávaní mastných kyselín nesmierne dôležité. Ultrazvukovú liposukciu si samozrejme môžu dopriať i muži, ale musia počítat s tým, že u mužov je účinok pomalší, pretože ich "pánský" tuk je hustejší.

Pri používaní prístroje na chudnutie a regeneráciu slimming odporúčame piť čaj lymfodren, ktorý je možné kúpiť v lekárni. Lymfodren dokonale prečistí lymfatický systém, a také pomáhá zkvalitniť pleť a vnútorný stav organismu tkz. detoxikáciou.

EMS - elektrická svalová stimulácie

Slimming pomocou jemných elektrických impulzov zmršťuje a preťahuje sval, čím simuluje cvičenie. Tato funkce, nielenže napomáhá chudnutiu ale zpevňuje svalstvo, ale tiež pomáhá proti únave, napätiu a stresu po náročných dňoch.

Slimming vytvára impulzy tak, aby napodobovali prirodzené nervové signály a tým sa dosiahlo efektívnych a príjemných svalových kontrakcií. Tie sa cyklicky opakujú a tak napodobujú normálne cvičení a napomáhajú procesu chudnutia.

INFRARED - infračervené svetlo napomáhá chudnutiu

Infračervené svetlo napomáhá regenerovat bunky, posiluje pokožku, zvyšuje prísun kyslíku, podporuje krvný obeh a zlepšuje metabolismus. Slimming výrazne zlepšuje stav Vašej pleti, tím že svetelné vlny ktoré vysiela, aktivujú na svetlo citlivé bunky v ktorých sú proteíny, uhlohydráty a hemoglobín.

Infračervené světlo pomáhá:
 • Proti vráskam
 • Slimming podporuje krvný obehv pokožke vyrovnáva farebný tón
 • Predchádza vzniku pigmentových škvŕn, hromadenie melanínu
 • Slimming vyhladzuje pupenčeky a jazvy
 • Lieči akné, dermatitidu a chronický revmatizmus
 • Zlepšuje rast buniek, zvyšuje počet bielych krvinek a proteínov v bunkách.
 • Zvyšuje elasticitu kolagenových vlákien
 • Zabraňuje ukladaniu podkožného tuku

 

Pre spevnenie a regeneráciu pleti je tu masážny prístroj 

Sonic I, je špeciálne prístroj navrhnutý na tvárovú masáž. Vstavaná batéria zaručuje maximálny komfort pri používaní prístroja. Ultrazvuk so svetelnou kombináciou má pozitívne účinky na spevnenie a regeneráciu pleti.

    SONIC I

balík od 4,00 € 

dobierka +1 €